ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ ВУКА ЈЕРЕМИЋА

На Правном факултету у среду 05.марта одржано је предавање Вука Јеремића, председника Центра за међународну сарадњу и одрживи развој и бившег председника Генералне скупштине Уједињених нација. Предавање је одржано на тему „Свет у 2014: Повратак наде?“

Током обраћања студентима, Јеремић је истакао да се у наредних 500 дана очекује договор свих држава у Уједињеним нацијама око новог концепта одрживог развоја, који би требало да почне да се испуњава од 2015. године.

Осврнувши се на актуелне спољнополитичке теме, Јеремић је подсетио и да је ово година у којој се обележава 100. годишњица почетка Првог светског рата, који је оставио далекосежне глобалне последице.

Правећи паралелу између тадашњих и актуелних изазова у међународним односима, Јеремић је са студентима дискутовао о томе да ли у 2014. години неки догађаји у свету са собом могу да носе претњу од избијања сукоба ширих размера. Посматрајући ситуацију на Блиском или Далеком истоку, као и последња дешавања у Украјини, Јеремић се запитао да ли је свет научио лекцију од пре 100 година.

Вук Јеремић је предавање одржао на позив Стефана Јовановића, а у организацији Студентског парламента Универзитета у Нишу и Правног факултета.