Одржано предавање Заштитника грађана Републике Србије, Саше Јанковића

Заштитник грађана Републике Србије, Саша Јанковић, одржао је на Правном факултету Универзитета у Нишу трибину под називом „Права грађана у Србији“. Трибину је организовала студентска организација „Права студентска прича“, а била је намењена студентима, професорима и грађанима.

На трибини су представљене надлежности и овлашћења Заштитника грађана и његов однос са другим органима. Такође је указано на најчешће проблеме са којима се грађани у Србији срећу приликом остваривања својих права.

Након уводног излагања, студенти су имали прилику да Заштитнику грађана поставе питања. Највећи број питања се тицао права лица лишених слободе, неисплаћених плата и доприноса, Модела закона о родној равноправности, расне дискриминације и доступности информација од јавног значаја.