ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ "ИСТОРИЈА РИМСКЕ ДРЖАВЕ И ПРАВА" ПРОФ. ДР МАЛИНЕ НОВКИРИШКЕ

Дана 23.11.2015. године у Амфитеатру Правног факултету у Нишу, одржано је још једно предавање гостујућег професора римског права, проф. др Малине Новкиришке, редовног професора Правног факултета Универзитета "Св.  Климент Охридски" из Софије, Република Бугарска.

Пред пуном салом Амфитеатра испуњеном студентима прве године студија, али и заинтересованим студентима виших година, као и уз присуство свих чланова Правно-историјске Катедре, проф. др Новкиришка одржала је надахнуто предавање о "Развоју римске државе".

Необичан приступ предавању, излагање испуњено бројним легендама, историјским изворима, биографским подацима важних личности римске историје, додатно је пробудило пажњу студената, који су поставили бројна питања што је развило дискусију након одржаног предавања.

Предавање се завршило громогласним аплаузом свих присутних студената, чиме је указана посебна захвалност проф. др Малини Новкиришки, редовном професору Римског права са Правног факултета Универзитета "Св. Климент Охридски" из Софије, Република Бугарска.