In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Upis na Fakultet

AKTUELNO - UPIS 2014/2015.

Uvid u testove kandidati mogi izvršiti u ponedeljak 08.09.2014. godine od 10 do 12 časova . Krajnji rok za podnošenje žalbe je ponedeljak 08.09.2014. godine do 13,00 časova

Iz štampe je izašao Informator za studente Pravnog fakulteta u Nišu, u kojem možete naći sve relevantne informacije za upis i studiranje na Pravnom fakultetu. Informator možete kupiti u knjižari Fakulteta po ceni od 400 dinara.

INFORMATOR ZA STUDENTE 2014.

Pravni fakultet u Nišu upisuje na osnovne studije školske 2014/2015. godine 600 studenata u sedištu Fakulteta i 65 studenata u Visokoškolskoj jedinici bez svojstva pravnog lica Pravnog fakulteta u Nišu u Medveđi, i to:

U sedištu Fakulteta:
- 280 studenata čije se obrazovanje finansira iz budzeta i
- 320 studenata koji plaćaju školarinu.
U Visokoškolskoj jedinici bez svojstva pravnog lica Pravnog fakulteta u Nišu u
Medveđi:
- 30 studenata čije se obrazovanje finansira iz budzeta
- 35 studenata koji plaćaju školarinu

USLOVI UPISA:

Pravo upisa na Fakultet imaju domaći i strani državljani pod uslovima utvrđenim Zakonom i Statutom Pravnog fakulteta u Nišu.

U prvu godinu osnovnih studija može se upisati lice koje ima srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.

U prvu godinu studija može se, bez polaganja prijemnog ispita, upisati i lice koje ima više ili visoko obrazovanje, u statusu studenta koji plaća školarinu.

Stranac se može upisati u prvu godinu osnovnih studija pod istim uslovima kao i domaći državljanin, ako je izvršena nostrifikacija njegovih srednjoškolskih svedočanstava stečenih u inostranstvu, ako je zdravstveno osiguran i vlada srpskim jezikom.

Proveru znanja srpskog jezika obavlja komisija koju obrazuje dekan Fakulteta.

Stranac plaća školarinu, osim ako međunarodnim sporazumom nije drugačije određeno. Školarina za upis stranih državljana u školskoj 2014/15. godini iznosi 1.000,00 evra u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije.

Kandidat koji konkuriše za upis u prvu godinu osnovnih studija polaže prijemni ispit iz Srpskog jezika i Istorije, po programu gimnazije. Redosled kandidata za upis u prvu godinu osnovnih studija, utvrđuje se na osnovu opšteg uspeha postignutog u srednjem obrazovanju i rezultata postignutog na prijemnom ispitu.

Školarina za upis u prvu godinu osnovnih studija za školsku 2014/2015. godinu za samofinansirajuće studente iznosi 80.000,00 dinara koja se može platiti u više rata.

ARHIVA - UPIS STUDENATA ZA ŠKOLSKU 2014/2015. GODINU

ARHIVA - UPIS STUDENATA ZA ŠKOLSKU 2013/2014. GODINU

ARHIVA - UPIS STUDENATA ZA ŠKOLSKU 2012/2013. GODINU

ARHIVA - UPIS STUDENATA ZA ŠKOLSKU 2011/2012. GODINU