In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Upis na Fakultet

AKTUELNO - UPIS 2014/2015.

PRIPREMNA NASTAVA ZA POLAGANjE PRIJEMNOG ISPITA - 2014.

DAN OTVORENIH VRATA - 29. mart 2014.

DAN OTVORENIH VRATA - 01. mart 2014.

INFORMATOR ZA STUDENTE - 2014.

Pravni fakultet u Nišu upisuje na osnovne studije školske 2014/2015. godine 600 studenata, i to:

- 280 studenata koji se finansiraju na teret budzeta i

- 320 studenata koji plaćaju školarinu.

USLOVI UPISA:

Pravo upisa na Fakultet imaju domaći i strani državljani pod uslovima utvrđenim Zakonom i Statutom Pravnog fakulteta u Nišu.

U prvu godinu osnovnih studija može se upisati lice koje ima srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.

U prvu godinu studija može se, bez polaganja prijemnog ispita, upisati i lice koje ima više ili visoko obrazovanje, u statusu studenta koji plaća školarinu.

Stranac se može upisati u prvu godinu osnovnih studija pod istim uslovima kao i domaći državljanin, ako je izvršena nostrifikacija njegovih srednjoškolskih svedočanstava stečenih u inostranstvu, ako je zdravstveno osiguran i vlada srpskim jezikom.

Proveru znanja srpskog jezika obavlja komisija koju obrazuje dekan Fakulteta.

Stranac plaća školarinu, osim ako međunarodnim sporazumom nije drugačije određeno.

Kandidat koji konkuriše za upis u prvu godinu osnovnih studija polaže prijemni ispit iz Srpskog jezika i Istorije, po programu gimnazije. Redosled kandidata za upis u prvu godinu osnovnih studija, utvrđuje se na osnovu opšteg uspeha postignutog u srednjem obrazovanju i rezultata postignutog na prijemnom ispitu.

Školarina za upis u prvu godinu osnovnih studija za školsku 2014/2015. godinu za samofinansirajuće studente iznosi 80.000,00 dinara.

ARHIVA - UPIS STUDENATA ZA ŠKOLSKU 2013/2014. GODINU

ARHIVA - UPIS STUDENATA ZA ŠKOLSKU 2012/2013. GODINU

ARHIVA - UPIS STUDENATA ZA ŠKOLSKU 2011/2012. GODINU

ARHIVA - UPIS STUDENATA ZA ŠKOLSKU 2010/2011. GODINU