Посета градоначелника Ниша Правном факултету

У посети Правном факултету био је градоначелник Ниша Дарко Булатовић. У пратњи Декана факултета проф. Др Саше Кнежевића, градоначелник се обратио студентима шеснаест правних факултета из региона који су гости нашег Факултета, којима пожелео добродошлицу и упознао их са најзначајнијим карактеристикама града Ниша

После тога, градоначелник Ниша Дарко Булатовић је одржао трибину студентима Факултета на тему „Функционисање локалне самоуправе у Нишу“.

Најзначајнији део говора градоначелника односио се на уставни и законски положај локалне самоуправе и начин функционисања локалне самоуправе, локалне управе, јавних предузећа и учешћа грађана у раду органа локалне самоуправе.

После запаженог и занимљивог предавања студенти и грађани  су поставиљали бројна питања у вези бољег, успешног и ефикасног управљања локалном заједницом, питања везана за могућности инвестирања и отварања нових радних места.