СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ 63 ГОДИНE РАДА ФАКУЛТЕТА

Дана 18. маја 2023. године Правни факултет Универзитета у Нишу обележио је 63 године постојања и рада.

18maj2023 0001

Свечану академију, организовану тим поводом, отворио је проф. др Небојша Раичевић, декан Факултета.

konf2022 001

У име ректората, присутне је поздравио проф. др Драган Антић, ректор Универзитета у Нишу.

konf2022 002

Присутнима су се пригодним говорима обратили и проф. др Зоран Мирковић, декан Правног факултета Универзитета у Београду и проф. др Сашо Георгијевски, декан Правног факултета „Јустинијан Први“ Универзитета у Скопљу.

konf2022 004

konf2022 003

Поводом дана Правног факултета награђени су најбољи студенти I, II, III године за успех постигнут у школској 2022/23. години, као и најбољи дипломирани студент у школској 2022/23. години:

•  Најбољи студент I године - Марија Лакићевић, бр. индекса 231/21,
  •  Најбољи студент II године - Исидора Миленковић, бр. индекса 120/20,
  •  Најбољи студент III године - Филип Динић, бр. индекса 175/19,
  •  Најбољи студент III године - Стефан Милић, бр. индекса 207/19,
  •  Најбољи студент III године - Ања Коковић, бр. индекса 125/19,
  •  Најбољи студент III године - Лазар Цакић, бр. индекса 072/19,
  •  Најбољи студент III године - Марија Грујичић, бр. индекса 112/19,
  •  Најбољи дипломирани студент - Марко Петковић, бр. индекса 067/18.

conf2023 001

Најбољи дипломирани студент Марко Петковић примио је награду од декана Факултета, а потом се обратио присутнима пригодним говором.

conf2023 001

Апсолутни победник овогодишњег такмичења у беседништву Богдановић Ђорђe увеличао је свечаност својом беседом.

conf2023 001

Годишња награда „Најбољи радник у служби“, за најбољег ненаставног радника, по избору наставника и сарадника, припала је Марии Раденковић.

Јубиларна награда за тридесет година рада, додељена је Сузани Ковачев, запосленој у секретаријату Правног факултета у Нишу.

conf2023 001

Обележавање Дана факултета била је и прилика да се подсетимо успеха који су наши студенти остварили на такмичењима у протеклој години:

• Марија Ранђеловић, Душица Лазић, Сања Милић, Павле Поповић, Наталија Манојловић и Дејана Ристић, које су за такмичење припремали доц. др Иван Илић, као и студенти нашег Факултета Ана Здравковић, Марко Недељковић и Андрија Ђорђевић, на XVI Регионалном moot court такмичењу у симулацији пред Европским судом за људска права освојили су прво место. Иста екипа је представљала наш факултет на IX Трансевропском суперфиналу у Европском суду за људска права у Стразбуру, 18. новембра 2022. године, где се састала са победником истоветног такмичења Нордијске Уније и заузела друго место;
  • Вероника Стефановић, Јелена Манчић и Душица Марковић, под менторством проф. др Анђелије Тасић, освојиле су друго место у писаној фази такмичења „Осуди дискриминацију“;
  • Никола Манојловић, Нина Крстић, Душан Стојановић, Наташа Илић, Вељко Поповић, Јана Савић, Сара Станковић, Мирјана Ивковић и Душан Стојановић освојили су друго место на такмичењу у симулацији суђења у кривичном поступку, које је одржано од 7 до 9. 04. 2023. године. За ово такмичење студенте су припремали: доц. др Иван Илић, као и Милица Здравковић, Јелена Манчић и Миона Радуловић;
  • Милица Ранђеловић, Мина Савић, Маша Божиновић, Анабела Саћиповић, Исидора Миленковић и Војин Илић које су припремали доц. др Иван Илић и Димитрије Андрејић, студент докторских студија нашег факултета, прошле седмице победили су на XVII регионалном moot court такмичењу у симулацији суђења пред Европским судом за људска права које је одржано у Подгорици и тиме стекли право учешћа на десетом Транс-европском суперфиналу, које ће се одржати новембра ове године у Стразбуру.

conf2023 001

Уметнички програм у оквиру свечане академије извели су мешовити хор Факултета уметности Универзитета у Нишу, под диригентском палицом редовног професора магистра Иване Мировић, као и гудачки квартет студената Факултета уметности Универзитета у Нишу у класи редовног професора магистра Александра Јаковљевића.

DSC_7673.jpg DSC_7682.jpg DSC_7777.jpg DSC_7780.jpg DSC_7782.jpg DSC_7784.jpg DSC_7785.jpg DSC_7788.jpg DSC_7789.jpg DSC_7791.jpg DSC_7813.jpg DSC_7817.jpg