НОВЕ МОГУЋНОСТИ ЗА СТУДЕНТЕ: ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ У НИШУ И НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА ЗА ЗАПОШЉАВАЊЕ ПОТПИСАЛИ СПОРАЗУМ О СТРУЧНОЈ ПРАКСИ

Декан Правног факултета Универзитета у Нишу, Небојша Раичевић и директор Националне службе за запошљавање филијале Ниш, Бобан Матић, озваничили су сарадњу потписивањем уговора о стручној пракси 27. децембра 2023. године.

oipot 001

Уговором се утврђује да студенти имају прилику да стекну практично искуство у овој служби, што ће допринети њиховом професионалном развоју и бољој припреми за тржиште рада.

oipot 002

Такође, у разговору је било речи и о анкетирању послодаваца у циљу унапређења студијских програма Правног факултета Универзитета у Нишу као и организовању додатних обука за дипломце који нису запослени, у циљу повећања њихових компетенција и могућности за запошљавање, што је програм који ће Филијала Ниш почети да се реализује од 2024 године.

oipot 002