ПРИЈЕМ У АМБАСАДИ ИТАЛИЈЕ ПОВОДОМ ДАНА РЕПУБЛИКЕ

На позив Амбасаде Италије, поводом Дана Републке, 01.06.2018.године, присуствовали су пријему амбасадора Италије, г-дина Карла ло Каша, проф. др Марија Игњатовић и демонстратор на Римском праву, Александар Арсић.

Пријем поводом Дана Републике била је прилика да се Правни факултет у Нишу и Катедра за историјско-правне науке још једном захвали Амбасади Италије и Италијанском институту за културу на несебичној подршци коју су пружили у циљу успешне реализaције прошлогодишње конференције "Универзалност римског права", која је одржана на Правном факултету Униерзитета у Нишу у садејству са Балканском Асоцијацијом за римско право и римскоправну традицију.

У разговору са аташеом за културу г-дином Давиде Скалманијем, договорен је наставак сарадње између Правног факултета Универзитета у Нишу и Италијанског института за културу, чија ће реализација почети већ од октобра наредне школске године.