КОНКУРС ЗА ИЗБОР ЧЛАНОВА ТИМА ПРАВНОГ ФАКУЛТЕТА У НИШУ ЗА УЧЕШЋЕ НА ПРВОМ РЕГИОНАЛНОМ JEAN MONNET МООТ COURT ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МЕЂУНАРОДНОГ ПРИВАТНОГ ПРАВА ЕУ (ЕU Child Moot Court)

КОНКУРС ЗА ИЗБОР ЧЛАНОВА ТИМА ПРАВНОГ ФАКУЛТЕТА У НИШУ ЗА УЧЕШЋЕ НА ПРВОМ РЕГИОНАЛНОМ JEAN MONNET МООТ COURT ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МЕЂУНАРОДНОГ ПРИВАТНОГ ПРАВА ЕУ

(ЕU Child Moot Court)

Где?

Правни факултет Универзитета Josip Juraj Strossmayer у Осијеку (Jean Monnet Катедра за прекогранично кретање деце у ЕУ).

Када?

Такмичење се одржава 9. и 10. маја 2019. године.

Такмичење је на матерњем језику.

Ко може чинити наш тим?

Општи услови:

Право пријављивања на конкурс имају студенти који су уписали VIII семестар школске 2018/2019. године, као и студенти који су семестар уписали раније, а још увек нису дипломирали.

Посебни услови:

А) Студенти који су уписали VIII семестар школске 2018/2019. године:

- интересовање за Међународно приватно право;

- положен испит из Породичног права, са оценом 8 или више;

- положен испит из Наследног права, са оценом 8 или више.

Б) Студенти који су раније уписали VIII семестар, а још увек нису дипломирали:

- положен испит из Међународног приватног права, са оценом 8 или више;

- положен испит из Породичног права, са оценом 8 или више;

- положен испит из Наследног права, са оценом 8 или више.

Како се пријавити?

Електронским путем, преко сајта нашег факултета, у периоду од 07.03-15.03.2019. године.

Избор чланова тима (највише четворо студената):

Разговор пријављених кандидата са доц. др Сањом Марјановић и доц. др Иваном Илићем биће одржан у уторак, 19. марта у 13 часова, у Центру за међународно приватно право хашких конвенција. Понети индекс.