ПОСЕТА СТУДЕНАТА ПРАВНОГ ФАКУЛТЕТА У НИШУ АМБАСАДИ РЕПУБЛИКЕ ФИНСКЕ

У понедељак, 07.03.2022. године, успешно је реализована студијска посета студената Правног факултета Универзитета у Нишу Амбасади Републике Финске у Београду.

Студенти су на почетку посете имали прилику да разгледају просторије Амбасаде , а након тога су присуствовали двосатном састанку са Амбасадором Финске у Републици Србији – Њ. е. Kimmo Lähdevirta-ом као и његовим замеником – Њ. е. Lassi Härmälä-ом.

На састанку је било речи о регији Источне Европе, Балтику као и диплмоатским и економским односима Србије и Финске. Студенти су са дипломатама разговарали и о образовању, пандемији, економским и дипломатским питањима, али и Start - up комапнијама које се развијају у Финској.

Студентска Асоцијација „МААТ“ и Правни факултет у Нишу, захваљује се Финској амбасади у Београду на сарадњи и надају се да ће она у наредном периоду постати још боља.