Проф. др Ирена Пејић

Др Ирена Пејић, Редовни професор
(Ниш, 25.04.1962.)

Дипломирала је на Правном факултету у Нишу 1985. године. Магистарску тезу под називом ”Избор и престанак функције председника републике” одбранила је на Правном факултету у Нишу 1995. године и на истом Факултету одбранила докторску дисертацију на тему “Парламентарне групе“ 2001. године. На Правном факултету у Нишу ради од 1989. године, а за редовног професора за ужу јавноправну научну област изабрана је 2011. године.

ПРЕДМЕТИ НА ОСНОВНИМ СТУДИЈАМА: Уставно правоИзборно правоУставно судство
ПРЕДМЕТИ НА ДОКТОРСКИМ СТУДИЈАМА: Уставно правоУставно судствоЉудска права

У својој професионалној каријери др Ирена Пејић објавила је један уџбеник, неколико монографских публикација и велики број научних радова. Уредник је Зборника радова Правног факултета у Нишу, водећег научног часописа националног значаја. Током своје професионалне каријере боравила је на стручном усавршавању (2004, 2006, 2007) на London School of Economics and Political Science, Centre for the Study of Global Governance, London у оквиру програма Faculty Development in South East Europe.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИЈЕ:

Кабинет 5, IV спрат