Циклус предавања: Античко културно покретно и непокретно наслеђе Ниша, источне и јужне Србије

У Огранку САНУ у Нишу наставља се циклус предавања Античко културно покретно и непокретно наслеђе Ниша, источне и јужне Србије. Част нам је да Вас позовемо на друго јавно предавање из овог циклуса, које ће, на тему Врело – Шаркамен: царска резиденција из времена тетрархије одржати др Софија Петковић, археолог, научни саветник Археолошког института Београд – у четвртак, 19. октобра 2023. године, од 12:00 сати, у Огранку САНУ у Нишу, Универзитетски трг 2 (Мултимедијална сала Универзитета у Нишу, број 8).

Циклус се реализује у оквиру пројекта О-22-19 Археологија Ниша, Понишавља и јужне Србије од праисторије до средњег века (координатор пројекта: дописни члан САНУ Вујадин Иванишевић, руководилац пројекта и координатор циклуса: др Надежда Гавриловић Витас, научни саветник Археолошког института Београд).