ВЕЛИКИ УСПЕХ НАШИХ СТУДЕНАТА!

Екипа студената Правног факултета у Нишу, у саставу: Милица Тодоровић, Ивана Станковић, Јелена Живковић и Милена Стојановић, предвођена академским тренерима Дарком Димовским и Иваном Илићем, освојила је престижно 6. место на првом европском Mоот court такмичењу (симулација суђења пред Европским судом за људска права). Такмичење у организацији ELSA, уз подршку Савета Европе обухвата две фазе, писану и усмену.

У првој фази, учешће је узело 120 екипа из читаве Европе. Екипа Правног факултета у Нишу пласирала се у 16 најбољих екипа, на основу писаних поднесака, заузевши 7. место. Тиме је обезбеђено учешће на завршном турниру, који се одржао од 23 – 28. 02. 2013. године у Стразбуру, у судницама Европског суда за људска права. Екипа се у усменом делу такмичења састала са тимовима из Турске (Fatih University Istanbul) и Естоније (Tartu University), и изборила обе победе, заузевши 6. место, у укупном пласману.