Moot court такмичење

Екипа Правног факултета у Нишу је учествовала на студентском moot court такмичењу (симулацији суђења) из области Међународног хуманитарног права које је одржано од 19. до 23. априла 2008. године у Београду. У конкуренцији високошколских установа из Србије на којима се проучава Међународно хуманитарно право екипа нашег Факултета је освојила запажено друго место. Студентску екипу су чинили Сања Ђорђевић (апсолвент) и Иван Илић (апсолвент) као тренери екипе, и Урош Здравковић (студент докторских студија), Радмила Миленковић (IV година) и Иван Рашић (IV година), као чланови екипе. Поред доброг екипног пласмана екипе Правног факултета из Ниша, Иван Рашић је проглашен за најбољег говорника на такмичењу, тако да су наши студенти донели два пехара у Ниш. На тај начин екипе Правног факултета настављају да остварују запажене резултате на такмичењима из Међународног хуманитарног права. Као и ранијих година екипу за такмичење је припремао асистент мр Небојша Раичевић.