ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ ПОБЕДНИК ТАКМИЧЕЊА У СИМУЛАЦИЈИ СУЂЕЊА ИЗ ОБЛАСТИ ЗАШТИТЕ ОД ДИСКРИМИНАЦИЈЕ

Тим студенткиња сa Правног факултета Универзитета у Нишу, који су чиниле Бојана Арсенијевић, Гала Бончић и Катарина Николић, освојио је прво место на IV Националном такмичењу у симулацији суђења у области заштите од дискриминације „Осуди дискриминацију“. Правни факултет у Нишу у финалу је победио екипу Правног факултета у Београду ...

Тим студенткиња сa Правног факултета Универзитета у Нишу, који су чиниле Бојана Арсенијевић, Гала Бончић и Катарина Николић, освојио је прво место на IV Националном такмичењу у симулацији суђења у области заштите од дискриминације „Осуди дискриминацију“. Правни факултет у Нишу у финалу је победио екипу Правног факултета у Београду.

За најбољу говорницу изабрана је Бојана Арсенијевић, чланица победничког тима.

Студенте је за такмичење припремала асистенткиња др Анђелија Тасић.

Овогодишњи задатак такмичења тицао се дискриминације на основу година старости у области рада и запошљавања.

Ове године, најбоље студенткиње и студенти из пријављених тимова одмеравали су своје знање и вештине у згради Управног суда у Београду и у просторијама Народне банке Србије, а такмичење је организовао Повереник за заштиту равноправности, уз подршку Фондације за отворено друштво.