Проф. др Ирена Пејић

Др Ирена Пејић, Редовни професор
(Ниш, 25.04.1962.)

Дипломирала је на Правном факултету у Нишу 1985. године. Магистарску тезу под називом ”Избор и престанак функције председника републике” одбранила је на Правном факултету у Нишу 1995 године. Докторску дисертацију на тему “Парламентарне групе“ одбранила је на Правном факултету у Нишу 2001. године. На Правном факултету у Нишу ради од 1989. године. За ванредног професора за ужу јавноправну научну област на Правном факултету у Нишу, др Ирена Пејић изабрана је 2006. године.

ПРЕДМЕТИ НА ОСНОВНИМ СТУДИЈАМА: Уставно правоИзборно правоУставно судство
ПРЕДМЕТИ НА ДОКТОРСКИМ СТУДИЈАМА: Уставно правоУставно судствоЉудска права

У својој професионалној каријери др Ирена Пејић објавила је 4 монографске публикације и 34 чланака. Учествовала је на 10 домаћих и међународних пројеката. Током своје професионалне каријере боравила је на стручном усавршавању (2004, 2006, 2007) на London School of Economics and Political Science, Centre for the Study of Global Governance, London у оквиру Програма Faculty Development in South East Europe.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИЈЕ:

Кабинет 5, IV спрат